Byterm, p.o. provede v první polovině roku 2017 v domech s centrální dodávkou tepla a teplé vody výměnu indikátorů tepla na radiátorech (rozdělovače topných nákladů) a výměnu vodoměrů na teplou vodu. Životnost těchto přístrojů shodně v tomto roce končí.

Při rozhodování o dodavateli jsme si kromě ceny kladli jako hlavní podmínku možnost online přístupu k odečteným hodnotám. Výběrové řízení na dodavatele vyhrála firma ista Česká republika s.r.o., která nám nabídla ekonomicky i technicky nejvhodnější řešení. Abychom využili všechny výhody online přístupu k měřeným datům, bylo rozhodnuto současně osadit v těchto domech také radiové vodoměry na studenou vodu.

Rozdělovače topných nákladů a vodoměry budou vybaveny integrovaným rádiovým modulem zabezpečujícím obousměrnou komunikaci. Vysílání signálu probíhá pouze při zjišťování dat nikoliv nepřetržitě, což snižuje elektromagnetické zatížení životního prostředí a domácností nadbytečnými rádiovými signály (elektrosmog). Naměřené údaje, zajištěné proti manipulaci, jsou prostřednictvím komunikační jednotky odesílány do centrálního severu. Portálová služba pak umožňuje online odečty přístrojů bez nutnosti vstupu do bytů, zjišťování spotřeby a archivaci. Odhaluje chyby, zjistí extrémní, nízkou nebo nulovou spotřebu a u vodoměrů zjistí i zpětný průtok vody. Všechny komponenty systému mají bateriové napájení a jejich instalace v objektu nevyžaduje kabelové rozvody.

O termínech montáže přístrojů budou nájemníci s předstihem informováni na vývěsce domu. Současně s montáží budou jednotlivé přístroje naprogramovány, proto musí montáž proběhnout vždy v celém domě. V případě bytů, které nebyly dosud osazeny vodoměry na studenou vodu, bude s předstihem provedena úprava rozvodu vody pro osazení vodoměru. Tímto žádáme nájemníky o součinnost a spolupráci při instalaci.


Ing. Lenka Vavřičková
ředitelka Byterm, p.o.

BYTERM Rýmařov
Palackého 1178/11
795 01 Rýmařov

Po a ST: 08:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Ostatní dny po předchozí telefonické domluvě termínu.

Datová schránka: n62hpdc
IČ: 45234671
Organizace není plátce DPH

BYTERM RÝMAŘOV   °   PALACKÉHO 1178/11   °   795 01   °   RÝMAŘOV
email: byterm@byterm.cz   °   Bankovní spojení: KB, a.s.   °    č.ú.: 4905771/0100
DS: n62hpdc   °   IČ: 45234671   °   Organizace není plátce DPH
Prohlášení o přístupnosti   °   Ochrana osobních údajů - GDPR